نخستین مرورگر فارسی جهان با عنوان تجاری " تیزبال" رونمایی شد. طراحی و توسعه مرورگر فارسی تیزبال در راستای تحقق هدف گسترش نرم افزارهای کاربردی در حوزه اینترنت، انجام و پس از 14 ماه منتشر شد.

این مرورگر اینترنتی فارسی از هم اکنون در اختیار کاربران قرار دارد که با استفاده از آن می توانند صفحات وب را با سرعت بسیار بالا مرور کنند. علاوه بر سرعت بالا، امنیت در مرور صفحات و پوسته های جذاب گرافیکی و افزونه های متعدد و کاربردی و فارسی بودن آن، این مرورگر را از سایر مرورگرها متمایز کرده است.

در بخش تنظیمات این نرم افزار، می توان از منوی فارسی بهره برد که با بیش از 10 دسته و 150 آیتم طراحی شده و انعطاف پذیری بالایی دارد.

این مرورگر اینترنتی فارسی، امکانات ویژه ای مانند دسته بندی موضوعی بخش تنظیمات در 10 عنوان مختلف، تبدیل نوار عنوان به چند حالت وظیفه ای، حرکات عملیاتی ویژه موشواره، مرور آسانتر و ایمن صفحات وب، دلخواه سازی فونت، اندازه و رنگ سربرگ (TAB)، تنظیمات پیشرفته برای فیلتر تبلیغاتی (pop - up)، را دارد. همچنین ویژگی منحصر به فرد این مرورگر، دگمه ی مدیریت مرورگر است.

این مرورگر به سایر مرورگرهای زبان فارسی برتری هایی دارد; امکان نمایش گروهی صفحات در حال اجرا، نوار ابزار کمکی با توانایی بهره گیری افزونه ها و وجود بیش از 150 آیتم مختلف در بخش تنظیمات مرورگر از آن جمله اند.

همچنین با دریافت پوسته های گرافیکی نرم افزار و نصب آنها، دیگر هرگز از وب گردی خسته نخواهید شد؛ زیرا بیش از 110 پوسته جذاب در 18 دسته بندی مختلف (برای دریافت) در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

گروه طراحی و توسعه تیزبال تا کنون بیش از 180 افزونه کاربردی را برای استفاده در مرورگر طراحی کرده است.

کاربران می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی مرورگر اینترنتی فارسی تیزبال این افزونه ها را به طور رایگان دریافت کنند. در آینده نزدیک، بسته آزمایشی توسعه و گسترش تیزبال در اختیار همه افراد قرار خواهد گرفت.