بیش از 600 نفر از علاقه مندان به مقوله اورکلاکینگ طی دو روز دانش خود را محک زدند. اورکلاک  ll  EngComputer


 نشست مطبوعاتی اولین فستیوال اورکلاکینگ ایران امروز با حضور خانم ورونیکا هیسایو، مدیر بخش بازاریابی منطقه خاورمیانه شرکت گیگابایت ، جنس ین کارشناس محصول اداره بازاریابی این شرکت و کوروش عباسی مدیر بخش بازاریابی و روابط عمومی گروه شرکت های آواژنگ برگزار شد.
کوروش عباسی ضمن اشاره به این نکته که اورکلاکینگ دانشی نوپا و جوان در میان علاقه مندان و کاربران رایانه های شخصی است،
توضیح داد: این فستیوال که با پیش قدمی گروه شرکت های آواژنگ و شرکت گیگابایت برگزار شد اولین قدم جدی در زمینه اورکلاکینگ و مباحث مرتبط با آن در کشور و شروع راهی طولانی و نوید دهنده رخداد های جدیدی در آینده است.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این فستیوال آگاهی بخشیدن به قشر بزرگی از کاربران رایانه های شخصی است که امکان درگیری و تجربه اورکلاکینگ را نداشته اند و فرصتی است مناسب برای شناسایی و حمایت از استعدادهایی که این مبحث را بصورت حرفه ای و جدی دنبال می کنند.
وی افزود: بوجود آوردن یک محیط آموزشی و در عین حال تعاملی برای تجربه کردن اورکلاکینگ از نزدیک و در کنار دیگر کاربران فرصتی است که آواژنگ و گیگابایت خود را ملزم به فراهم آوردن آن می دانند. حرکتی که با ادامه پیدا کردن خود در آینده به بهبود سطح دانش کاربران ایرانی و طبیعتا بوجود آمدن نیازها و بازارهای جدید منجر خواهد شد. 

مدیران شرکت گیگابایت که تجربه برپایی سمینارها و کارگاه های آموزشی در ابعاد کوچکتر در دیگر نقاط جهان را داشتند، اولین فستیوال اورکلاکینگ ایران را بزرگترین رخداد برگزار شده توسط این شرکت در رابطه با اورکلاکینگ در جهان دانستند.
تولید قطعات با کیفیت جهت برآورده کردن نیازها و توقعات علاقه مندان به اورکلاکینگ مدت هاست که به بحثی جدی و به شدت رقابتی برای شرکت های تولید کننده قطعات رایانه ای و گیگابایت به عنوان یکی از پیشروهای این صنعت تبدیل شده است.
در طول مراسم بیش از 600 نفر از علاقه مندان به مقوله اورکلاکینگ طی دو روز با شرکت در سمینار و کارگاه آموزشی، دانش خود در مورد اورکلاکینگ را محک زدند. در این فستیوال یک آزمون مقدماتی نیز برگزار شد که برگزیدگان آن به زودی به رقابت نهایی با هم خواهند پرداخت. نفر برتر و بهترین اورکلاکر ایران توسط شرکت گیگابایت راهی مسابقات جهانی خواهد شد. اطلاعات بیشر، اخبار و حواشی این فستیوال بزودی بر روی وب سایت
http://overclocking.ir در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
اورکلاک به معنی افزایش فرکانس قطعات مختلف مانند پردازنده، حافظه و دیگر اجزای سیستم برای دست‌یابی به کارایی بیش از آنچه هر یک از آن‌ها قادر به ارایه آن هستند می‌باشد . کاربرانی که قصد انجام اورکلاک را دارند بیشتر بر روی افزایش فرکانس‌های قطعات اصلی سیستم مانند پردازنده، کارت گرافیک و حافظه متمرکز می‌شوند. انگیزه‌های انجام اورکلاکینگ به طور کلی در بین کاربران مختلف متفاوت است. برخی از کاربران برای افزایش کارایی سیستم‌های خود اقدام به انجام اورکلاکینگ می‌کنند اما برخی دیگر تنها به عنوان سرگرمی و برای اینکه ببینند قادر هستند کارایی سیستم‌های خود را تا چه حد بالا ببرند اقدام به این کار می‌کنند.

منبع :  شبکه فن آوری اطلاعات ایران