X
تبلیغات
زولا

در روزهای پایانی سال 2008 میلادی گوگل آماری از کاربران ایرانی این سایت منتشر کرد که بسیار جالب است.
کاربران ایرانی گوگل در سال 2008 آمار بسیار بالایی را از خود به جای گذاشتند. این آمار با تحقیق در سایت آمار گوگل توسط سرویس دانش و فناوری برنا به دست آمده است .

بیشترین کلمه ای که ایرانیان در سال 2008 در گوگل به دنبال یافتن آن بودند کلمه دانلود بود.

این کلمه با زیر مجموعه های " دانلود آهنگ"، " دانلود فیلم"، " دانلود نرم افزار" و ... به ترتیب فراوانی در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، یزد، مازندران،خوزستان، تهران،فارس، سمنان،آذربایجان شرقی و اصفهان مورد جستجو قرار گرفته است.

بیشترین رشد جستجو در سال 2008 کلمه" پیام نور" بود . این کلمه 100 در صد رشد نسبت به ابتدای سال 2008 میلادی داشته است.

بیشترین استانی که این کلمه را جستجو کرده است استان ایلام بود. استان های زنجان، یزد، همدان، مرکزی، آذربایجان شرقی،گیلان ، مازندران، فارس و هرمزگان در رده های بعدی قرار دارند.

این کلمه با زیرمجموعه های " دانشگاه"، "دانشگاه پیام نور"، "سایت پیام نور"،"پیام نور فراگیر" و ...مورد جستجوی کاربران استان های فوق قرار گرفته است.

در این آمار کلمات، دانلود، دانشگاه، عکس،ایران، نرم افزار،دانشگاه آزاد،آهنگ،موبایل و فال از آمار بالایی در بین کاربران ایرانمی برخوردار بوده است.


آذربایجان شرقی کلمه ای که در سال 2008 بیشترین رشد جستجو را در بین کاربران استان آذربایجان شرقی داشته است کلمه "حج" است. این کلمه با رشد 300 درصدی رتبه اول را در این استان داشته است.

آذربایجان غربی و بوشهر

این دو استان در سایت آمار گوگل هیچ آماری را از خود به جای نگذاشته اند. به نظر می آید که آی پی های این دو استان هنوز شتاخته شده نیست.

چهار محال و بختیاری کلمه شهرکرد یکی از شهرهای این استان با رشد 80 درصدی نسبت به سال گذشته بالاترین جستجوی کاربران این استان به شمار می رود.

اصفهان کلمه خوراسگان با رشد 170 درصدی کاربران اصفهانی در سال 2008 روبرو بوده است. فارس

اپراتور خصوصی تلفن همراه کشور به نظر می آید در استان فارس طرفداران بسیاری دارد. کلمه ایرانسل با رشد 250 درصدی در این استان روبرو بوده است.

گیلان
کاربران گیلکی در سال 2008 رشد 110 درصدی را در جستجوی کلمه دانشگاه آزاد به جای گذاشته اند.

همدان
کاربران همدانی گوگل نیز در سال 2008 کلمه " دانشگاه همدان" را بیشتر از دیگر کلمات مورد جستجو قرار داده اند. این کلمه بارشد 160 درصدی روبرو بوده است.

هرمزگان رشد 200 درصدی کلمه ایرانسل در این استان نشان از علاقه کاربران هرمزگانی به این اپراتور خصوصی کشور دارد.

ایلام دانشگاه ایلام در این استان کلمه ای است که با رشد 400 درصدی جستجوی این کاربران روبرو بوده است.

کرمان کاربران کرمانی کلمه " پیام نور" را بیشترین جستجوی خود قرار داده اند. این کلمه با رشد 130 درصدی در صدر فهرست این کاربران قرار دارد.

کرمانشاه دانشگاه آزاد با رشد 120 درصدی کاربران کرمانشاهی در سال 2008روبرو بوده است.

خراسان کلمه "حج" بیشترین جستجوی کاربران خراسانی گوگل را شامل می شود . این کلمه رشد 180 درصدی را در نزد این کاربران داشته است.

خوزستان "دانشگاه اهواز" رشد 700 درصدی را در بین کاربران جنوبی ایران داشته است.

کردستان و لرستان این دو استان آماری را در سال 2008 دربر نداشته اند.

مرکزی دانشگاه اراک رشدی 120 درصدی را در بین کاربران استان مرکزی داشته است.

مازندران کاربران مازنی نیز علاقه فراوانی به تشرف خانه خدا دارند . این کاربران 350 درصد بیشتر از سال گذشته کلمه حج را جستجو کرده اند.

سیستان و بلوچستان دانشگاه زابل 100 درصد رشد را دربین این کاربران داشته است.

سمنان کلمه "آزاد شاهرود" بیشترین جستجو را در بین کاربران سمنانی داشته است. رشد 80 درصدی جستجوی این کلمه گواهی این ادعا است.

تهران کاربران پایتخت کلمه دانشگاه را بیشترین جستجوی خود قرار داده اند. این کلمه رشدی 80 درصدی را در نزد پایتخت نشینان داشته است.

یزد کاربران یزدی در بانکداری الکترونیک پیشرو بودند. این کاربران 170 درصد رشد جستجوی کلمه بانک ملی را در اختیار دارند.

زنجان کلمه دانشگاه ابهر ، یکی از دانشگاه های این استان با رشد 650 درصدی در بین این کاربران روبرو بوده است.